“Erzincan Kültür Sanat Günleri 2” Lansman Toplantısı Düzenlendi

“Erzincan Kültür Sanat Günleri 2” Lansman Toplantısı Düzenlendi
  • 0
  • 69
  • 31 Ocak 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıldönümü münasebetiyle bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan Erzincan Kültür Sanat Günleri’nin lansman toplantısı Vali Mehmet Makas başkanlığında yapıldı.

AFAD toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali yardımcıları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, Ulusal ve Yerel basın kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Bu yıl, 10-19 Şubat 2023 tarihleri arasında “Erzincan Kültür Sanat Günleri 2” adı altında düzenlenecek olan etkinliklere ilişkin olarak Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel tarafından yapılan sunum ile başlayan Lansman toplantısında birer konuşma yapan Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliği daha da pekiştirdiğini ve şehrimize büyük katkılar sağladığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür ettiler ve tüm halkı etkinliklere davet ettiler.

2’ncisi düzenlenecek olan Erzincan Kültür Sanat Günleri etkinlikleri hakkında konuşan Vali Mehmet Makas, “Geçtiğimiz yıllarda yaşanan pandemi sonrası birlik ve beraberliği pekiştirmek, ilin tanıtımı sağlamak, halkı tekrar normale döndürebilmek amacıyla Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunu büyük bir festival havasında kutlamıştık. Bu sene de Sayın Başbakanımızın da destekleri ve talimatlarıyla “Erzincan Kültür Sanat Günleri 2” ismi ile 13 Şubat Erzincan’ımızın kurtuluşunu kutlayalım istedik. Geçen sene belli faaliyetler yapınca vatandaşlarımızdan da özellikle gençlerimizden konserlere yönelik farklı talepler geldi. Kitap Fuarı ile ilgili talepler geldi. Bu talepler doğrultusunda bir dizi program hazırladık. Bu programlarımıza tüm halkımız davet ediyorum” dedi.

Programlar kapsamında; Kitap Fuarı, Yerel Esnaf Fuarı, Çocuk Oyun Alanı, Yazar Söyleşi ve imza günleri, K.K.K Askeri Mehteran Takımı, Özcan Türe Konseri, Çelenk Sunma Töreni, Solo Türk Gösterisi, Mevlid-i Şerif, Emre Aydın Konseri, Zafere Doğru Dans Gösterisi, Hızır Birlik Cemi, Kurtuluş Kupası Spor Müsabakaları, Yerel Sanatçılar Konseri, Cirit Müsabakaları, Erzincan Halk Oyunları Gösterisi, Erzincan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu Konulu  Panel, İlhan Akdeniz Tasavvuf Konseri ve Ferhat Göçer konseri düzenlenecek.

Lansman Toplantısı, katılımcıların etkinlikler hakkında görüşlerini belirtmesi ve soru cevap kısmının ardından sona erdi.

The post “Erzincan Kültür Sanat Günleri 2” Lansman Toplantısı Düzenlendi first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy