Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yardım Tırı Yola Çıktı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yardım Tırı Yola Çıktı
  • 0
  • 76
  • 8 Şubat 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 şiddetinde ki depremler sonrasında Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası yardım tırı, Malatya’ya gitmek üzere yola çıktı.

Yardım tırını uğurlamak üzere, Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu, Meclis Başkanı Mehmet Ali Aksu ve meclis üyeleri AFAD binası önünde hazır bulundular.

Burada konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu konuşmasında, “Öncelikle Allah böyle bir afeti bir daha yaşatmasın. Biz daha evvel de depremi yaşadık ne kadar acı olduğunu biliyoruz. Deprem olduğu andan itibaren Sayın Valimle irtibata geçtik. Sabah saat 08:30 da aradım kendilerini üzerimize düşen ne varsa başımızla beraber olduğunu söyledim. Sayın Valim de ihtiyaç olan listeyi bize söyledi acil projektör ve ışıldakları hemen temin ettik, gönderdik. Sayın Valimden bilgileri alarak Malatya ilimizin ne ihtiyacı varsa o ihtiyaçlar doğrultusunda tırımızı doldurduk. Üzerimize ne düşüyorsa başımızla beraber bir tır değil 10 tır kurban olsun servetimiz de gitsin yeter ki Vatanımız milletimiz ayağı kalksın.” Dedi.

Bununla birlikte Erzincan Valiliği koordinesinde başlatılan “Her Evden Bir Battaniye” kampanyası kapsamında da Erzincan Ticaret ve Sanayi Odasının destekleri ile hazırlanan yardım tırları da afet bölgesine uğurlandı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu, Meclis Başkanı Mehmet Ali Aksu ve meclis üyeleri tarafından deprem bölgesine uğurlanan yardım tırından dolayı Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi ve üyelerine teşekkür etti.

The post Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yardım Tırı Yola Çıktı first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy