Erzincan U-14 Futbolcu Karması, Milli Takım Seçmelerine Katıldı

Erzincan U-14 Futbolcu Karması, Milli Takım Seçmelerine Katıldı
  • 0
  • 23
  • 26 Eylül 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Türkiye Futbol Federasyonu U-14 milli takım seçmeleri Erzurum’da yapıldı. Seçmelere Erzincan’dan 18 futbolcu katıldı. Erzurum yüksek irtifa merkezinde gerçekleştirilen seçmelere Türkiye Futbol Federasyonu Erzurum Bölge Müdürlüğü’ne bağlı iller katıldı.

TFF Bölge Milli Takım Antrenörü Kemal Coşkun ve bir çok kulübün Scouat ekiplerinin de izlediği seçmelerde yaklaşık 200 yetenekli sporcu izlemeye alındı.

Erzincan’da oluşturulan ASKF karması, seçmelerde yaptığı ilk karşılaşmada Erzurum karmasına 3-0 yenildi. İkinci karşılaşmada ise Bingöl karmasını 4-0 mağlup etti.

Seçmelerin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini belirten Erzincan ASKF Başkanı Emin Turan “Erzurum’da yapılan U-14 Bölge Karma Seçmelerinde Ağrı, Bingöl, Bayburt, Kars, Iğdır ve Erzurum’dan iki takımın genç futbolcuları Bölge karmasına girmek için büyük efor sarf ettiler. Futbol branşında 2010 doğumluların U14 Milli Takımını oluşturmak üzere bölgeler arası karmalar oluşturuldu. Bizde 18 kişilik bir Erzincan kadrosu oluşturduk. Bağlı olduğumuz Erzurum Bölge Müdürlüğü organizasyonunda yapılan karmalar arası yarışmalara katıldık. Orada 2 karşılaşma yaptık. Karma seçmesi sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacak. Toplam 200’e yakın kişinin arasından seçilen 18 kişilik kadroya Erzincan karmasından birkaç sporcumuzun milli takım havuzunda yer alabileceğini düşünüyoruz. Erzurum’da yapılan organizasyona katkı sunan ve bizleri en iyi şekilde ağırlayan TFF Erzurum Bölge Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. dedi. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy