Erzincan’da Zehir Tacirlerine “Kökünü Kurutma Operasyonu” Düzenlendi

Erzincan’da Zehir Tacirlerine “Kökünü Kurutma Operasyonu” Düzenlendi
  • 0
  • 81
  • 31 Ocak 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan’da şafak vakti ‘Kökünü Kurutma’ operasyonları dahilinde 4 ilde eş zamanlı zehir tacirlerine yönelik özel harekat polisleri destekli operasyon düzenlendi. 25 adrese yapılan baskınlarda 19 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyon çerçevesinde Antalya, Erzincan, Isparta ve Ordu’da toplamda gözaltı sayısı 241 oldu.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de 37’incisi Antalya’da gerçekleştirilen, ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’nda 187 hedefin 181’inin gözaltına alındığını bildirdi. 37’incisi Antalya, 38’si Erzincan, 39’uncusu Isparta ve 40’ıncısı Ordu’da gerçekleştirilen operasyonda 260 şüpheliden, 241i’nin gözaltına alındığını açıkladı.
Erzincan Emniyet Müdürlüğünde hazır bulunan Erzincan Valisi Mehmet Makas ile Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Bakan Soylu’nun Antalya’dan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’yle toplantısına katıldılar.
Düzenlenen narkotik operasyonuyla ilgili Bakan Soylu, operasyonun Antalya’da 37’incisini, 38’incisini Erzincan’da, 39’uncusunu Isparta’da, 40’ıncısını ise Ordu’da gerçekleştirdiklerini söyledi.
Antalya’daki operasyonun 5 aylık planlı bir operasyon olduğunun altını çizen Bakan Soylu, “Antalya’da bin 321 polis ve jandarmamız, 24 dedektör köpeğimiz hava araçlarımız ve tüm ekip ve unsurlarımızla birlikte bu operasyon 06.00 da başladı. Aynı şekilde bahsettiğimiz Erzincan, Isparta ve Ordu’da başladı. 4 ilde operasyonlar başarılı şekilde tamamlandı. Antalya’da 187’hedefin 181’i yakalandı, gözaltına alındı. Uyuşturucu satıcısı, imalat iştirak edenler olarak 5 aydır projeli olarak takip ediliyordu. Sürekli sahadayız. Yakalamalarımız uzun süreli projeli takiplerle gerçekleştiriliyor. Projeli takiplerin diğer yakalamalardan farkı takip ve soruşturma, izleme bir çeteyi çökertmek, uyuşturucu satış ağını çökertmektir” diye konuştu.
“Örnek Mücadele”
‘Kökünü Kurutma’ operasyonunun ülkenin her noktasında devam edeceğini ifade eden Bakan Soylu, “Aziz milletimizin şunu bilmesini isteriz. Avrupa ve Amerika’da uyuşturucuya karşı pes etmişler. Eroin kullanımı için şırıngayı bedava verirken Avrupa’nın birçok ülkesinde şu kadar uyuşturucu kullanmak ve satılabilmeyi kendileri salık verirken Türkiye bu konuda amansız ve dünyaya örnek bir mücadele sürdürmektedir. Bunu sürdürmeye devam edeceğiz. Türk polis ve jandarma teşkilatı Mehmetçiklerimiz sınırdaki kahramanlarımız, başsavcılıklarımız bütün birimler hükümetimizin ortaya koyduğu irade ile birlikte amansız ve uyuşturucunun kökünü kurutmak için büyük bir mücadele vermektedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları çizdiği vizyon apaçık ortadadır. Biz büyük milletiz çocuklarımızı gençlerimizi uyuşturucudan kurtarmak devletimizin asli sorumluluğudur. Biz bu sorumluluğu yerine getirmek için dünyaya uyuşturucu ile nasıl mücadele edebileceğini kökünün nasıl kurutabileceğini göstermek için bu mücadeleye baş koyduk. Allah bizi milletimize mahçup etmesin” dedi.
Bakan Soylu, 4 ildeki 260 şüpheliden 241’inin, 37, 38, 39 ve 40’ıncı ‘Kökünü Kurutma’ operasyonunda gözaltına alındığını bildirdi.

“Erzincan’da 19 şüpheli gözaltına alındı”
Erzincan’da düzenlenen operasyonla ilgili Bakan Soylu’ya bilgi veren Erzincan Valisi Mehmet Makas, “30’u özel harekat polisi olmak üzere 38 ekip, 139 polisimizin katılımıyla operasyonumuzu başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. 25 adrese baskınlar yapıldı 17’i Erzincan’da 2’i dışarıda olmak üzere 19 şüpheli gözaltına alındı. Uyuşturucuyla mücadelemiz kararlılıkla devam edecek” dedi.

The post Erzincan’da Zehir Tacirlerine “Kökünü Kurutma Operasyonu” Düzenlendi first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy