Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni yapıldı

Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni yapıldı
  • 0
  • 32
  • 26 Ağustos 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Sünnet Şöleninde, Erzincan’da ikamet eden ve maddi imkanı bulunmayan 130 çocuk modern cerrahi yöntemlerle, steril koşullarda ücretsiz olarak sünnet ettirildi.

Şölen, Sünnet Elbiseleri giydirilen çocukların Terzi Baba Türbesini ziyaret etmesiyle başladı. Terzi Baba Türbesi ziyaretinin ardında Çocuklar Aileleri ile birlikte Esentepe Mesire alanında düzenlenen şölene katıldılar.

Esentepe Mesire alanında düzenlenen Geleneksel Sünnet Şölenine Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Eşi Ürküş Aksun’un yanı sıra Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Deniz Arabacı, MHP İl Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Recep Özdoğan, CHP İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaş, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sünnet Şöleni  Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Duaların edilmesi ile başladı. programda ilk konuşmayı MHP İl Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan yaptı, ardından konuşan Başkan Aksun ise şunları söyledi; “ Erzincan Belediyesi olarak Geleneksel olarak şimdiye kadar yürütmüş olduğumuz Sünnet Şölenleri pandemi sürecinde sekteye uğrasa da daha sonra Doktor eşliğinde devam etti. 130 çocuğumuzun sünnetini yaptırdık. Devamını yine halkımıza duyurarak sağlayacağız.

Çok değerli hemşerilerim sünnet olan çocuklarımız yanımızda. Erzincanı daha güzel yarınlara taşıyabilmek için emek koyduğumuz her alanda sizleri hiçbir zaman unutmadan, geleceğe emin adımlarla yürüyebilen ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir Erzincan hayali ile çalışmalarımıza devam ettik.

Memleketin her köşesinde güzelliklerle dolu geleceğimizin sigortası, teminatı olan bu çocuklarımıza bizler yerel yönetim olarak, sizler Erzincanlılar olarak sahip çıktınız hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bütün çocuklarımıza geçmiş olsun diyor, sağlıklı başarılı hayırlı bir gelecek diliyorum. İyi ki varsınız, Can Erzincan’ı yürekten selamlıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Protokol mensupları tarafından sünnet ettirilen çocuklara hediyeler verildi.

Sünnet Şöleni, Palyaço gösterisi, Erzincan Belediyesi Mehteran Takımının Konseri ve yerel sanatçıların sahne aldığı konserin ardından sona erdi. ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy