Hem Kurtuluş, Hemde Deprem Şehitlerimiz İçin Mevlid-i Şerif Okundu.

Hem Kurtuluş, Hemde Deprem Şehitlerimiz İçin Mevlid-i Şerif Okundu.
  • 0
  • 65
  • 13 Şubat 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

13 Şubat Erzincan’ın düşman işgalinden kurtarılışının 105. yıl dönümü münasebetiyle Kurtuluş Şehitlerimiz ve tüm Deprem Şehitlerimiz Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediyesi tarafından Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

Vali Mehmet Makas, Belediye Başkanı Bekir Aksun, 26. dönem Milletvekili Sebahattin Karakelle, kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımızın katılımı ile Camii Kebir’de akşam namazını müteakiben düzenlenen programda Kur’ân-ı Kerim tilaveti, ilahiler, salâvâtlar ve tesbihatlar okunmasının ardından tüm şehitlerimiz için dualar edildi.

Program sonunda Konuşan Vali Makas, “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı, milletimizin birliği ve beraberliği uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve depremlerde hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz” dedi.

Vali Makas Ayrıca, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilimizi derinden etkileyen deprem bölgesine, Erzincan’dan gönderilen yardımlar ile ilgili bilgiler verdi; “bölgeye şu ana kadar 275 tır ve 75 kamyon yardım yolladık. Bunun içerisinde gıdadan, giyime, odundan, sobasına kadar, tüm yaşam malzemeleri mevcut. Hiçbir ayrım gözetmeksizin, kurumlarımızla, kuruluşlarımızla, esnaflarımızla, siyasi partilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla ve her yaştan vatandaşımızın desteği ile toplanan yardımları deprem bölgesine ulaştırmaya devam ediyoruz. Allah herkesten razı olsun. Şunu herkes bilsin ki, devletimiz bütün imkanları ve kabiliyetiyle oradaki 10 vilayette hizmet ediyor. Hizmetlisinden valisine kadar orada hizmet veriyor. Devletin noksan kaldığı hiçbir şey yok, ama yaşanan felaket o kadar büyük ki, dünyanın hiçbir süper gücü bunun altından kalkma imkanına sahip değil, zamanla bunu onaracağız. 85 milyon insanın tek yürek olarak attığı başka bir ülke yok, bunu da hepimiz görüyoruz, gözyaşları ile izliyoruz. Bölgeye yardımlarımızı göndermeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımız bizlerden desteklerini esirgemesin” dedi.

The post Hem Kurtuluş, Hemde Deprem Şehitlerimiz İçin Mevlid-i Şerif Okundu. first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy