Hızır-Birlik Ceminde Tüm Şehitlere Dualar edildi.

Hızır-Birlik Ceminde Tüm Şehitlere Dualar edildi.
  • 0
  • 77
  • 16 Şubat 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtarılışının 105’inci yıl dönümü nedeniyle, Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediye Başkanlığı tarafından Kurtuluş Şehitleri ve Deprem Şehitleri anısına Ulalar Mahallesi Cemevinde Hızır – Birlik Cemi düzenlendi.

Düzenlenen Programa Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali Yardımcısı Ömer Özbay, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Ulalar Cemevi Başkanı Emir Ali Can, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Cem töreninde Alevi Dedesi Ahmet Uğurlu, Başkan Aksun ve Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı birer konuşma yaparak, tutulan Hızır oruçlarının, yapılan duaların ve paylaşılan lokmaların Hak katında kabulünü niyaz ettiler. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği konuşmalarda, ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunda canlarını siper eden kahraman ecdadımız, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve tüm ülkemizi yasa boğan deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve Tüm deprem Şehitlerimiz rahmet minnet ve şükranla yad edildi. Konuşmacılar ayrıca kardeşliğin şehri Erzincan’da tüm hemşehrilerimizin deprem bölgesindeki kardeşlerimizin yaralarının sarılması için adeta sefer olduğunu belirterek emeği olan, katkı sağlayan, tüm hemşehrilerimize teşekkür ettiler.

Gülbenkler ve deyişlerin söylenmesiyle devam eden Hızır – Birlik Cemi, semah dönülmesi ve duaların edilmesi ile sona erdi.

Program Sonunda Ahmet Uğurlu dede Ajans Erzincan Mikrofonundan Cem’e Katılan vatandaşlara teşekkür ederek, Deprem şehitlerine Allah’tan rahmet diledi ve bir kez daha böylesine büyük afetlerin yaşanmaması temennisinde bulundu.

The post Hızır-Birlik Ceminde Tüm Şehitlere Dualar edildi. first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy