Karakelle’den 13 Şubat Mesajı

Karakelle’den 13 Şubat Mesajı
  • 0
  • 97
  • 12 Şubat 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

26. Dönem AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin KARAKELLE, yaptığı yazılı açıklamada, 13 Şubat Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 105. Kurtuluş yılını kutlarken, 10 ilimiz de peş peşe yaşanan 7.7 ve 7.6 ‘lık iki büyük deprem nedeniyle üzüntülerini dile getirdi.
Karakelle’nin Yazılı açıklaması Şöyle;

“Tarih nice şehirlerin, nice kalelerin, binlerce levent serdengeçtilerin, cepheden, cepheye koşarken, bir taş üstünde bile, durup solumadan kan ter içerisinde verdiği mücadelelerle elde edildiğine şahit olmuştur.
Bu büyük mücadelelerden olan 13 Şubat ve 17 Şubat “Canlar” diyarı Güzel Erzincan’ımızın ve Tercan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 105. Şeref Yılını idrak etmek üzere hazırlanırken ülkemiz dünyanın gördüğü en büyük depremlerle sarsıldı.
10 ilimiz de peş peşe yaşanan 7.7 ve 7.6 ‘lık iki büyük deprem sevenlerini öksüz insanını, yurtsuz bırakmıştır. 1992 yılında böyle bir depremi yaşamış bir kardeşiniz olarak bunun ne büyük bir yıkım ne büyük bir felaket olduğunu biliyoruz. Bu iki depremi yaşayan vatandaşlarımızın ne tür duygularla yoğurulduğunu ruhumuzda hissediyoruz.
Ne var ki yaşanan her büyük felaketten sonra milletimiz ayağa kalkmış yaralar sarılmıştır. Bu milletimizde ki vahdet bilinci ile birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşmiştir.

Depremin hemen akabinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile devletimizin bütün yetkili kurumları, Bakanlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, askerimiz, jandarmamız, bütün emniyet güçlerimiz el birliği içerisinde deprem bölgesine intikal etmiş, yaralar sarılmaya başlanmıştır. Gerekli
kurtarma çalışmaları ve yardım organizasyonları gerçekleşmiş, gerçekleşmeye de devam etmektedir.
Bu büyük imtihan, kardeşlik imtihanıdır. Bizler millet olarak bu imtihanı da inşallah başaracağız. Unutulmasın ki bütün dünyada 93 ülke yaşadığımız bu felaket neticesinde seferber olmuştur. Yüce Rabbim böyle bir felaketi hiçbir ülkeye yaşatmasın.
Bu vesile ile depremden zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Yakınlarını kaybedenlere sabr-ı cemiller diliyor, rahmet-i rahmana ulaşan kardeşlerimize rahmetler diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

The post Karakelle’den 13 Şubat Mesajı first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy