Milletvekili Karaman; Deprem Acısını En İyi Bilen Erzincan’dır

Milletvekili Karaman; Deprem Acısını En İyi Bilen Erzincan’dır
  • 0
  • 75
  • 3 Mart 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Ak Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman TBMM’de söz alarak deprem bölgesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Karaman “Deprem acısını en iyi bilen il Erzincan’dır” diyerek bölgeye yapılan yardımlar hakkında konuştu.

Karaman konuşmasında şu ifadelere yer verdi;  “Öncelikle asrın felaketi olan depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına Sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum.

14 Milyon kişiyi doğrudan etkileyen Felaketin haberini alır almaz; Ak Parti Genel merkezimiz tarafından Milletvekilleri olarak hemen deprem bölgesine intikal ettik.

Ben de o gün Hatay Reyhanlı’da görevliydim, burada Mv. Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı kaymakamı, Bld. Başkanı ve ilçe başkanına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Ayrıca; deprem acısını bilen ve yaşayan Erzincan olarak,

Erzincan Valimiz başta olmak üzere, İl Başkanımız, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, İl Müdürlerimiz, STK’larımız ve 808 personelimiz, tek yürek, hepimiz canla başla elimizden geldiğince Hatay’da yardım etmeye çalıştık.

Erzincan olarak; 376 TIR, 122 Kamyon yardım gönderdik ve göndermeye devam ediyoruz. Deprem bölgesinden Erzincan’a gelen 3953 vatandaşımızı bağrımıza bastık ve misafir ediyoruz. Depremde yardıma koşan, emeği ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Rabbim Devletimize zeval vermesin; ülkemizi ve milletimizi her türlü felaketlerden korusun.” Dedi.

The post Milletvekili Karaman; Deprem Acısını En İyi Bilen Erzincan’dır first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy