Milletvekili Karaman’dan Ballı Barajı ve Organize Sanayi’ye Ziyaret

Milletvekili Karaman’dan Ballı Barajı ve Organize Sanayi’ye Ziyaret
  • 0
  • 34
  • 10 Haziran 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman beraberindeki İl Başkanı Çetin Özyurt, Merkez İlçe Başkanı Hakan Ördek ve bazı parti yöneticileriyle, Özel İdare, Ziraat Odası Başkanlığı ve DSİ Müdürlüğü birlikte il genelinde bazı ziyaretlerde bulundu. İlk olarak çiftçileri için büyük önem arz eden ballı barajında incelemelerde bulunan Milletvekili Karaman “Erzincan’ımızda Ekilmeyen Tarım Arazisi Kalmayana Dek Çalışmalarımız Devam Edecek” dedi.

Karaman yaptığı açıklamada; “Ballı Barajı 2024 Yılı Sonunda Erzincan’ın ve Çiftçilerimizin Hizmetinde Olacaktır. Çiftçilerimizi önemsiyoruz üretimde yaşadıkları sıkıntıları biliyoruz çözüm için hep birlikte çalışıyoruz. Erzincan’da Ballı Barajında ve Erzincan Ovası Sulama Kanallarında; DSİ Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Müdürlüğü ve Ziraat odası Başkanlığı yöneticileri birlikte incelemelerde bulunduk. Erzincan’ın sulaması için büyük önem arz eden baraj inşaatı yüzde kırk seviyelerine ulaşmıştır. Baraj inşaatımızı 2024 yılı sonunda bitirmek istiyoruz. Erzincan’da yapımı sürdürülen ve tamamlanmasıyla 11 bin 750 dekar tarım arazisini sulayabilecek Ballı Barajın çiftçilerimizin sulama ihtiyaçları giderilecek ve elektrik sarfiyatı minimize edilecektir. Tarım mahsullerimizin verimi artacaktır.” Dedi.

Daha sonra Erzincan Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulunan Milletvekili Karaman ve beraberindeki heyet burada OSB Müdürü Ömer Faruk Nayman ve İşletme yetkilileriyle görüşerek bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Karaman yaptığı açıklamada; “Organize Sanayi Bölgemiz Gelişmeye ve Büyümeye Devam Ediyor. Organize Sanayi Bölgemizde 73 işletme üretmeye devam etmektedir, 9 işletme inşaat aşamasında, 21 adet işletme ise inşat proje çizdirmiştir. 14 işletme sahibine yer tahsisi yapılmıştır. Bölgenin üretim, inşaat ve proje aşamasındaki tahsisler dahil doluluk oranı % 73,87’e ulaşmıştır.  Organize Sanayi Bölgesinde 2023 yılı itibari ile sayısı 2.870 kişiye ulaşmıştır. Fabrikalarımızın 2022 yılı ihracat rakamı 452 Milyon TL’dir. Erzincan’da istihdama yönelik yatırımları önemsiyor ve destekliyoruz. Yatırımcımızın daima yanındayız” dedi ​Read More Ajans Erzincan | Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy