Ortaokul Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Ortaokul Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
  • 0
  • 84
  • 3 Mart 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün başkanlığında ortaokul müdürleri ile eğitim değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şube Müdürleri Abdulvahap Terece, Hasan Güneş ve Merkez ilçe ortaokul müdürleri katıldı.

Toplantıda; okulların eğitim-öğretim durumu, okullarda yapılan bakım-onarım- güçlendirme çalışmaları, deprem bölgesinden gelen öğrencilere yönelik yapılacak çalışmalar, Liselere Geçiş Sınavında yapılan değişiklikler ve bu doğrultuda yapılacak çalışmalar, Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS) ile ilgili yapılan çalışmalar, Bakanlığın yayınladığı yardımcı kaynaklardan öğrencilerin faydalandırılması, DYK Kursları, eğitim-öğretimde kaliteyi ve verimliliği artırmaya yönelik yapılabilecek çalışmalar, öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan faaliyet ve etkinlikler, TUBİTAK, TEKNOFEST, E-twinning çalışmaları ile ilgili dikkat edilecek konular ele alındı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, yakın geçmişte il genelindeki birçok eğitim kurumunda güçlendirme çalışmasının tamamlandığını, Valilik himayelerinde tüm kamu kurumlarında gerekli kontrollerin yapılacağını, Devletin ve Bakanlığın bu konuda her türlü desteği verdiğini ifade etti. Gün, sahada tespit edilen herhangi bir olumsuz durumun ivedi olarak Müdürlüğe bildirilmesini hatırlattı. Okul ziyaretlerinde deprem bölgesinden ilimize gelen öğrencilerin her türlü ihtiyacının okullar tarafından hızlıca giderildiğini gözlemlediklerini bu vesile ile okul müdürlerinin şahsında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Liselere Geçiş Sınavında yapılan zorunlu değişikliğe vurgu yapan Gün, okulların yeni duruma göre hazırlık ve planlamalarını gözden geçirmelerini, öğrencileri bu yönde motive etmelerini tavsiye etti. Gün, okullarda yapılan destekleme ve yetiştirme kurslarına katılımlara gerekli özenin gösterilmesini hatırlatarak Bakanlığın dijital eğitim platformları EBA, ÖDS, Matematik gibi uygulamaları yoğun bir şekilde kullanmalarının önemini vurguladı.

The post Ortaokul Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy