Vali Makas Deprem Bölgesinde Zoru Başarıyor

Vali Makas Deprem Bölgesinde Zoru Başarıyor
  • 0
  • 85
  • 27 Şubat 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Deprem afetinin yaşanmasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından Hatay İline Koordinatör Vali olarak Erzincan Valisi Mehmet Makas, Afet Koordinasyon Merkezinde yoğun bir çalışma içine girdi. Hatay’a giderek bölgede yaşananları görüntüleyen Ajans Erzincan Medya Merkezi ekibi Vali Mehmet Makas’ı ziyaret ederek yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı. Hatay’a geldiği günden bu yana halkın ve görevlilerin beslenme organizasyonunu sağlayan Vali Makas, bulunduğu zor şartlara aldırış etmeden fedakarca çalışmalarını sürdürüyor. Bölgede İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bölgede sürekli olarak bulunduğunu, Hatay’a 17 Koordinatör Vali ve 46 Kaymakam- Mülkiye Müfettişinin görevlendirildiğini belirten Vali Makas, Devletin tüm birimlerinin afet bölgesinde görevlerinin başında olduğunu dile getirdi.  Günlük 1,5 milyona yakın kişiye yemek verildiğini bu sayının bu güne kadar toplam 17 milyonu aştığını belirten Vali Makas, yemek için gerekli tüm malzemelerin STK’lar, Dernekler ve birçok kurum tarafından karşılandığını belirterek, ülke olarak Asrın felaketinde Yüzyılın Dayanışma Örneğinin sergilendiğini vurguladı.

Erzincan halkına da selamlarını gönderen Vali Makas, Erzincan’da da yapıların denetlenmesi için kısa süre içinde çalışma başlatılacağını ve tüm yapıların kontrol edileceğini, hasarlı ve depreme dayanıklı olmayan binaların yıkılması için gerekliği işlemlerin yapılacağını sözlerine ekledi.

The post Vali Makas Deprem Bölgesinde Zoru Başarıyor first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy