Ajans Erzincan Medya Merkezi’nden Erzincan İHA’ya Teşekkür Plaketi

Ajans Erzincan Medya Merkezi’nden Erzincan İHA’ya Teşekkür Plaketi
  • 0
  • 86
  • 18 Şubat 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen Deprem Afetinin hemen ardından Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde görevlendirilen İHA Erzincan Bölge Müdürü Ahmet Akbuğa ve İHA Muhabiri Emin Ferhat Sevilir bölgedeki görevlerini tamamlayarak Erzincan’a döndüler.

Ajans Erzincan Medya Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Sarıçiçek, Genel Müdür Zeki Demirbaş, Haber Müdürü Semih Peker ve Kameraman Muhabir Ozan Emre Albayrak, İHA Erzincan Bölge Müdürü Ahmet Akbuğa ve İHA Muhabiri Emin Ferhat Sevilir’i ziyaret ederek, Afet bölgesinde yaptıkları fedakarca çalışmalar ve yayınlardan dolayı teşekkür plaketi verdiler.

Ziyarette konuşan Ajans Erzincan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Sarıçiçek, İHA’nın depremin ilk gününden itibaren bölgeden yaptıkları yayınlarla yaşanan tüm olayları kamuoyuna duyurdukları, gelişmeleri dakikası dakikasına aktardıkları, felaketin boyutunu canlı yayınlarla Türkiye ile birlikte bir çok ülkenin ajanslarına aktardıklarını ve bunda İHA Erzincan ekibinin büyük rolü olduğunu belirterek, kendilerine teşekkür etti. Sarıçiçek İHA Erzincan ekibine “Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

Depremin haber alınmasının ardından Genel Merkez tarafından Afet Bölgesine görevlendirildiklerini, ilk günden bu yana çok zor şartlar altında görev yaparak afet bölgesinde yaşanan tüm gelişmelerin kamuoyuna aktarıldığını belirten Bölge Müdürü Akbuğa, İHA olarak sorumlu yayıncılık örneği sergilediklerini, yaptıkları haberler ve Canlı yayın bağlantılarıyla Türk ve Yabancı Tv kuruluşlarına bilgi verdiklerini ve görevi devrederek Erzincan’a geri döndüklerini dile getirdi.

Bölgedeki afetin boyutlarının çok büyük  olduğunu söyleyen Akbuğa depremden dolayı hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

İHA Erzincan Bölge Müdürü Ahmet Akbuğa ve Muhabir Emin Ferhat Sevilir Plaketten dolayı Ajans Erzincan Medya Merkezi’ne teşekkür ettiler.

The post Ajans Erzincan Medya Merkezi’nden Erzincan İHA’ya Teşekkür Plaketi first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy