Bağımsız Aday Çakır; “Ersevenler Mahallesinin Sorunları Çözülememiş”

Bağımsız Aday Çakır; “Ersevenler Mahallesinin Sorunları Çözülememiş”
  • 0
  • 19
  • 9 Mart 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  il genelinde seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Ersevenler Mahallesinde mahalle sakinleri ile bir araya gelen Çakır yoğun ilgiyle karşılaştı. Belediye Başkanlığı döneminde Ersevenler Mahallesinde önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Çakır; “Mevcut muhtarımız mahallenin sorunlarını bizlere iletiyor ve bizlerde sorunların çözümü aşamasında çalışma başlatıyorduk, ama görüyorum ki bu günle o gün arasında büyük farklar var, biz imkanlarımızı seferber ederek hizmetleri bir bir hayata geçiriyorduk, o yıllarda mahallemizin yolları çamurdu, bu bölge asfaltla bizim dönemimizde tanıştı. Yine o dönemde mahallenin durumu ile alakalı defalarca konuştuk, bu mahalleye eksik olan hizmetlerine kavuşturmak için neler talep ediliyor birer birer kayıt altına aldık. Cami ve Kur’an Kursu talebi oldu, hep beraber inşa ettik.  Muhtarlık binamız o günlerde yoktu muhtarlık binasını da beraber yaptık. Mahallede  mülkiyet sorunu, doğalgaz ve yeşil alan sorunları vardı. Bunun için de çalışma başlattık.

Ancak 2014’te görevi bıraktığımız zaman maalesef bu sorunlar da o zaman da kaldı.

O yıllarda bıraktığımız noktadan ileri giden hiçbir şey yok. Çocuk oyun parkı yok, halk eğitim kursu yok, ilköğretim okulu yok, doğalgaz yok. Bu sorunlar bıraktığımız yerde maalesef duruyor.” Diye konuştu.

“Sadece Belediye başkanını değiştirmeyeceğiz, Erzincan Belediyesinin yönetim anlayışını da değiştireceğiz” diyen Bağımsız Aday Yüksel Çakır; “Benim dönemimde inşallah bu sorunların hepsini çözeceğiz yarım kalan projeleri tamamlayacağız.” Dedi.

Mahalle halkına müjdeler veren Çakır; ”Ersevenler Mahallesinde çocuklarımız için oyun parkı, gençlerimiz için futbol sahası yapacağız. Mülkiyet sorununu hızlı bir şekilde ele alıp çözdükten sonra, yeşil alan planlamasını da yaparak İnşallah mahallemize kazandıracağız, göreve geldiğimizde ilk işlerimizden biri bu olacak” dedi. ​Read More Ajans Erzincan – Erzincan’ın Güncel Haber Sitesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy