Buğday Tanesi Filmi, En İyi Sinema Filmi ve En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Seçildi

Buğday Tanesi Filmi, En İyi Sinema Filmi ve En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Seçildi
  • 0
  • 96
  • 11 Mart 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

27. Denem İstanbul Milletvekili olan Erzincanlı Siyasetçi Av. Serkan Bayram’ın hayatının konu edildiği “Buğday Tanesi” filmi, Yılın En İyi Sinema Filmi ve Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi seçildi. Milletvekili Bayram ödülünü düzenlenen törenle aldı.

1 Nisan 1974 ‘de Erzincan Refahiye’de dünyaya gelen Serkan Bayram, avukatlık mesleğini yapıyordu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Bayram, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde yüksek lisansını yaptı. Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Ana Bilim Dalı Ticaret Hukuku Bölümünde doktora eğitimine devam ediyor.

Erzincanlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Erzincan Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Refahiye Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Hukukun Üstünlüğü Platformu Yönetim Kurulu Üyeliği, Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, Ortopedik Engeliler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Henüz 1 yaşındayken çıkan bir yangında ellerinde ve yüzünde kalıcı yanıklar oluşan Serkan Bayram’ın hayatının anlatıldığı film beyazperdeye uyarlandı.

Büyük mücadeleler vererek hayata tutunmayı başaran Serkan Bayram, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin Milletvekili, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun üyeliğini yapmış başarılı bir avukat, örnek bir eş ve aile babasıdır. O, haksızlıklara ve ötekileştirilmeye karşı verdiği mücadele ile engelli insanlara umut olur.

Buğday Tanesi filminin oyuncu kadrosunda, Kutsi, Yeliz Akkaya, Deniz Arna ,Yusuf Aytekin, Erkan Bektaş, Taha Yusuf Tan, Sinem Reyhan Kıroğlu, Devrim Kabacaoğlu yer alıyor.

The post Buğday Tanesi Filmi, En İyi Sinema Filmi ve En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Seçildi first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy