EBYÜ’ den Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Programı

EBYÜ’ den Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Programı
  • 0
  • 102
  • 12 Ocak 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Erzincan’da görev yapan Ulusal ve Yerel Basın çalışanlarıyla bir araya geldi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleşen kahvaltılı programa Rektör Prof. Dr. Akın Levent,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. Çağrı Çırak, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, Kurumsal İletişim Koordinatörü Doç. Dr. Selma Taşkesen, Kurumsal iletişim Koordinatörlüğü personeli ile ilimizdeki basın çalışanları katıldı.

Toplantıda basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Rektör Prof. Dr. Akın Levent, gece gündüz demeden toplumu bilgilendirmek adına fedakârca çalışarak kamu hizmeti görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışan gazetecilerin her zaman değerli ve kıymetli olduğunu dile getirdi.

Basın mensupları ile bir süre sohbet eden Rektör Levent, 2006 yılından bu yana üniversitenin her alanda büyüme hızını artırdığını belirtti.  Son yıllarda Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi olma yolunda önemli adımlar atan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin birçok alanda önemli başarılara imza attığına dikkat çeken Rektörümüz, geçtiğimiz eylül ayında Üniversitemizde gerçekleşen Uluslararası Türk Dünyası Sempozyumu’nun ülkemizde ve dünyada büyük ses getirdiğini ifade etti. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin  Türk Devletleri Teşkilatı tarafından gözlemci üye olarak kabul edilmesinin de önemlilik arz ettiğine değinen Rektör Levent, EkoAvrasya Vakfı’nın düzenlediği “KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na Kabulü Toplantısı’na Türkiye’den tek rektör olarak katılmanınım gururunu da yaşadığını söyledi.  

Toplantıda Deprem Teknoloji Enstitisü’ nün Üniversitede kurulmasının önemli bir gelişme olduğuna dikkat çeken Rektör Levent:  “Deprem Teknoloji Enstitüsü, Türkiye’ de tek olacak bir yer. Burada deprem konusunda yapılacak çalışmalar, ilimize ve ülkemize önemli şeyler kazandıracaktır ve ilimiz ve üniversitemizin isminin sürekli olarak anılmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

Meydan 24 Yaşam Merkezi ile de bilgiler aktaran Rektör Levent,  merkezin yapımı tamamlanınca Üniversitemizdeki eğitim ve öğretim için önemli bir gelir kaynağı olacağını ve böylece dünya üniversiteler sıralamalarında büyük başarı gösteren üniversitemizi daha da ileriye taşıyacakları inancında olduğunu belirtti.

Kahvaltı programında son olarak Erzincan Binali Yıldırın Üniversitesi’nin  dünyada ve ülkemizdeki başarılarına değinen Rektör Levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin Times Hıgher Educatıon sıralamasında Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında 10. sırada, 2022 URAP verilerine göre Türkiye’deki Üniversiteler arasından 37. sırada, Klinik ve Sağlık Alanları 2023 verilerine göre ulusal sıralamada 26. sırada olma başarısı gösterdiğini söyledi. 

Program sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Rektör Levent, tüm basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu.

The post EBYÜ’ den Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Programı first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy