Kızılay- Hocabey Sakinleri; “Endişeyle Bekliyoruz”

Kızılay- Hocabey Sakinleri; “Endişeyle Bekliyoruz”
  • 0
  • 80
  • 12 Ocak 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kızılay- Hocabey Mahallelerinde uygulanacak olan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında evleri yıkılan ve kiraya çıkan mahalle sakinleri bu bölgede her hangi bir çalışma yapılmamasından dolayı tepkililer. Evlerinin boşaltılarak yıkılmasının ardından kendilerine 1.300TL kira yardımı başlatıldığını, fakat kendilerinin farklı mahallelerde 2.500- 3.000 TL kira ödediklerini belirten mahalle sakinleri, mağdur olduklarını, konuyla ilgili endişe duyduklarını ve karamsarlık yaşadıklarını söylediler. “Evlerimizi, işyerlerimizi boşuna mı verdik” diyen mahalle halkı bu konuda açıklama beklediklerini dile getirdiler.

Ajans Erzincan’a konuşan Hocabey Mahallesi Muhtarı Nazım Telli mahallelerinde başlatılan Kentsel Dönüşüm projesinde hiçbir gelişme yaşanmadığını, sorunların çözümü aşamasında çalışma yapılmadığını ve verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi. Muhatap bulamadıklarını belirten Muhtar Telli, “TOKİ’ye soruyoruz cevap yok, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne soruyoruz bizim bilgimiz yok diyorlar, ihale ne zaman yapılacak, çalışmalar ne zaman başlayacak bir açıklama yapan yok, mahalle halkımız mağdur” diye konuştu.

Kızılay Mahallesi Muhtarı Selçuk Cantosun ise; “Mahalleliler olarak beklenti içindeyiz, sorularımıza cevap verecek merci bulamıyoruz, mahalle sakinleri evlerini boşalttı ve kiraya çıktı, verdikleri kira yardımı yeterli değil, aldığımız bilgilere göre müteahhitler maliyet yüksekliği gerekçesiyle ihaleye girmiyorlarmış, paralar ödendi ama aradan geçen süre içinde bu alanın da değeri arttı,2023 yılında seçimler var, seçim öncesi bu sorunun çözülmesi ve inşaat çalışmalarının başlaması lazım, siyasilerimizin bu konuda açıklama yapmalarını bekliyoruz” dedi.

The post Kızılay- Hocabey Sakinleri; “Endişeyle Bekliyoruz” first appeared on Ajans Erzincan | Erzincan Haber Gündem Sondakika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy